Türkçeye “Zenginleştirilmiş Gerçeklik” ya da “Artırılmış Gerçeklik” olarak çevrilen Augmented Reality ile istenilen herhangi bir şey gerçek dünya üzerinde önceden belirlenmiş hedef noktalara, bilgisayarda hazırlanmış olan materyaller yansıtılabilmektedir.
2 veya 3 boyutlu çizimler, fotoğraflar, yazı, ses ve bunun gibi her türlü materyal kullanılabilmekte ayrıca bunların eşleştirilmeleri de birlikte başarılı bir şekilde çalıştırılabilmektedir.
Artırılmış Gerçekliğin sağladığı imkânlar, benzeri görülmemiş bir fayda ve eğlence sağlayabileceği gibi geleceğin inşasında öncü bir rol oynamaktadır.

Kullanım Alanları
Dünyada eğitim, askeriye, tasarım, spor, eğlence ve sağlık sektörlerinde kullanılan bu teknoloji ülkemizde halen çok kısıtlı olarak kullanılmaktadır.
Gelecekteki kullanım alanlarına bakıldığında bu teknolojinin hayatı kolaylaştırıcı yönlerinin yanı sıra popülerlik potansiyelinin bir göstergesi olarak sosyal paylaşımları da arttıracağı kesindir.
Ayrıca reklamcılıkta, billboardlarda, dergi, broşür, restoran menüsü, kullanım kılavuzları, katalog, fuarlar, mimari projeler ve hayal gücümüzle sınırsız pek çok alanda uygulanabilir.
Artırılmış Gerçeklik uygulamaları reklam ve pazarlama alanlarında geniş bir uygulama alanı sağlamaktadır. Teknolojiyi takip eden firmalar, reklamlarını AR uygulamaları üzerinden yaparak sosyal medyada öne çıkmaktadırlar.
Ayrıca AR ile yapılan reklam çalışmaları güncellenebilir olmaları sayesinde sürekli gündemi takip edebilme imkânı sağlamaktadır.
Çünkü insanlar sürekli yeni şeylerle tanışmak istemektedirler. Onlara keşfetmeleri için iyi bir sebep sunulduğunda firma bilinirliğini kolayca artırma olanağı bulunur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta AR uygulamalarının titizlikle sağlanıyor olmasıdır.

Siz de bizimle iletişime geçerek, firmanız ve sektörünüze özel bir çalışma ile AR teknolojisini kullanan nadir firmalardan biri olarak geleceği günümüze getirebilir ve şirketiniz öne çıkaracak, saygınlığını arttıracak bir hamle yapabilirsiniz.
Vizar A.Ş. olarak, kendi bünyenizde yaptığımız AR-GE çalışmaları ile elde ettiğimiz bilgi ve birikimi sizler için kaliteli hizmet vermek için kullanmayı amaçlamaktayız.
Hayal gücünüz ile sınırlı Artırılmış Gerçeklik uygulamaları ile geleceğinize bizimle yatırım yapabilirsiniz.